Spółka BASF Poliuretany Polska Sp. z o.o. z centralą w Śremie jest częścią koncernu BASF Polyurethanes GmbH (Lemförde, Niemcy) i zajmuje się dystrybucją produktów poliuretanowych na polskim rynku.

Basf Poliuretany

Wytwarzane w Śremie i innych zakładach produkcyjnych produkty poliuretanowe podlegają stałym procesom modernizacyjnym. Polski oddział Grupy BASF odpowiedzialny jest także za realizację nowych technologii, które są efektem prac badawczo-rozwojowych BASF. Poliuretan to uniwersalny materiał odznaczający się mnogością możliwych zastosowań. Produkty stworzone przy jego użyciu usprawniają i czynią przyjemniejszym oraz bezpieczniejszym niemalże każdy aspekt naszego życia. Z poliuretanem mamy do czynienia np. podczas uprawiania sportu (spody obuwnicze), odpoczynku (pianka w materacu), prowadzenia auta (siedzenia, kierownica, deska rozdzielcza), nauki i pracy (obudowa komputera) czy w gospodarstwie domowy (lodówka).

Poza centralą w Lemförde w Dolnej Saksonii, która służy jednocześnie za międzynarodowe centrum technologiczne, grupa BASF Polyurethanes posiada kilkanaście zakładów produkcyjnych zlokalizowanych na terenie Europy. Jeden z nich to właśnie śremska fabryka BASF Poliuretany Polska niedaleko Poznania, której budowę ukończono w 2010 roku.

BASF Polyurethanes oferuje kompleksowy asortyment, poczynając od surowców, systemów poliuretanowych i poliuretanów termoplastycznych, a na gotowych częściach z elastomerów mikrokomórkowych kończąc.

izolacje pianką demilec izolacje pianką purinova izolacje pianką basf izolacje pianką polychem izolacje pianką pcc prodex