Izolacja Pianką Poliuretanową

Izolacja Pianką Poliuretanową Niesie Ze Sobą Wiele Korzyści. Jedną Z Największych Zalet Pianki PUR Jest Jej Doskonała Izolacyjność.

Izolacja Pianką PoliuretanowąNatrysk pianki PUR to izolacja realizowana specjalistycznym sprzętem. Pianka poliuretanowa składa się z dwóch komponentów : poliol oraz izocyjanian. Składniki te rozpyla się na przykład na poddaszu przy użyciu wysokiego ciśnienia. Zaraz po rozpyleniu pianki poliuretanowej następuje rozszerzenie jej objętości oraz zastygnięcie. Stosując tą metodę, w ciągu jednego dnia można wykonać izolację natryskową nawet do 300 m2 powierzchni. Zaletą ocieplenia pianką natryskową jest to, że można ją stosować zarówno w budownictwie nowym jak i starym.

Izolacja pianką poliuretanową są bezpieczne dla zdrowia. Badania wykazały, że nie emitują żadnych toksycznych substancji chemicznych.

Stosowane przez nas pianki posiadają atest PZH i są dopuszczone do stosowania w Unii Europejskiej, w tym także w Polsce. Niewątpliwą zaletą izolacji poliuretanowej jest to, że nie pozwala na rozwijanie się grzybów czy pleśni. Może być stosowana zarówno na konstrukcjach drewnianych jak i stalowych.

Pianka poliuretanowa to obecnie najbardziej efektywny materiał izolacyjny stosowany w budownictwie. Dzięki doskonałym właściwościom i coraz bardziej przystępnej cenie, natryskowa pianka poliuretanowa zdobywa coraz większe zainteresowanie wśród inwestorów. Posiada ona współczynnik izolacyjności cieplnej (parametr lambda) o wartości 0,023 W/mK. Dzięki temu, materiał ten zdecydowanie lepiej izoluje niż płyty styropianowe, wełna mineralna czy korek. Najlepiej można to zaobserwować na poniższym wykresie. Warstwa o grubości 10 cm natryskowej pianki poliuretanowej zastępuje 16 cm styropianu bądź 18 cm wełny.

 

Izolacja pianką - porównanie grubości warstwy

Warstwa o grubości 10 cm natryskowej pianki poliuretanowej zastępuje 16 cm styropianu bądź 18 cm wełny.

 

Z praktycznego punktu widzenia pianka poliuretanowa jest jeszcze skuteczniejsza, ponieważ powstrzymuje proces konwekcji czyli swobodnego przemieszczania się mas powietrza w warstwie izolacyjnej. Tego zjawiska niestety nie da się zobrazować ani graficznie ani obliczeniowo, gdyż każda konstrukcja, tak samo, jak i budynek różnią się od siebie. W trakcie natrysku pianki wytwarzany jest porofor - gaz nie zawierający pary wodnej. Ma to niezwykle istotne znaczenie, gdyż bezpośrednio wpływa na podwyższenie parametrów termicznych pianki.

Ocieplenia pianką poliuretanową, która wyróżnia się względem tradycyjnych materiałów izolacyjnych najwyższą efektywnością energetyczną, pozwoli obniżyć koszty ogrzewania nawet o 60%. Efekt oszczędności zaobserwujemy w niższych rachunkach za energię. Z uwagi na to, że budynki, w których elementach konstrukcyjnych została wykonana izolacja pianką poliuretanową wykazują mniejsze zapotrzebowanie na moc cieplną, walory tejże inwestycji widoczne będą także w poniesionych kosztach na urządzenia grzewcze. Korzystając z izolacji natryskowej, z powodzeniem można wybierać tańsze i mniejsze aparatury generujące ciepło.

Opisana powyżej zaleta pianek poliuretanowych, jaką jest doskonała izolacyjność pokazuje, że natryskowa izolacja pianką będzie doskonałą propozycją dla wszystkich osób, których interesuje solidne budownictwo o wysokiej efektywności termicznej.

izolacje pianką demilec izolacje pianką purinova izolacje pianką basf izolacje pianką polychem izolacje pianką pcc prodex