Ocieplana garderoba na poddaszu

Ocieplana garderoba na poddaszu

Garderoba poddasze

Poddasze to doskonałe miejsce na stworzenie garderoby. Tego typu wnętrze bardzo często nie sprawdza się w roli zwykłego pokoju, ponieważ jest mało ustawne, a skosy utrudniają jego komfortowe użytkowanie. Właśnie dlatego warto je zagospodarować, zastępując nim duże szafy w sypialni czy przedpokoju i oszczędzając tym samym cenną przestrzeń w części mieszkalnej, artykuł zawiera linki do zaprzyjaźnionego serwisu mybaze.com/pl/.

Dobrym pomysłem jest również zadbanie o optymalne ocieplenie poddasza, dzięki któremu ochronisz dom przed wilgocią, a ubrania i buty przed zniszczeniem pod wpływem niskich temperatur czy pleśni. W tym artykule podpowiadamy, jak to zrobić!

Jak zadbać o ciepło w garderobie, czyli izolacja termiczna poddasza pod lupą

Izolacja termiczna to podstawa w każdym budynku, i to bez znaczenia, czy zdecydujesz się wykorzystać poddasze jako garderobę, czy po prostu zamienisz je w domową skrytkę. Aby ocieplić tego typu wnętrza potrzeba jednego z dwóch materiałów – wełny mineralnej lub pianki natryskowej. Który z nich będzie lepszym wyborem? - Wełna mineralna zapewnia połączenie izolacji termicznej z akustyczną, a do tego jest niepalna. Dzięki temu można wykorzystywać ją bez obaw na przykład w pobliżu kominów.

Dodatkowo, jeśli nie chcesz zatrudniać fachowców, to możesz z łatwością wykorzystać wełnę do samodzielnego ocieplenia poddasza. - Pianka natryskowa to nowoczesny materiał, który jest szczególnie polecany do pomieszczeń ze skosami i trudno dostępnymi zakamarkami. Dzięki swojej formie i sposobie użycia pianka pozwala bez problemu do nich dotrzeć. W tym przypadku konieczna jest jednak pomoc doświadczonego fachowca.

O czym jeszcze warto pamiętać podczas urządzania garderoby na poddaszu?

Ocieplenie garderoby na poddaszu to dopiero początek. Równie ważna jest odpowiednia wentylacja. Przede wszystkim – zadbanie o nią jest wymagane przez obowiązujące regulacje budowlane. Dodatkowo dzięki niej ograniczysz ryzyko pojawienia się w domu pleśni i grzybów, które mogą nie tylko postawić Cię przed koniecznością wykonania remontu, ale także zniszczyć przechowywane w garderobie ubrania i buty. Przykładowo tramki i tenosówki damskie czy kurtki wykonane z tego samego materiału bardzo nie lubią wilgoci, a szkodliwa pleśń może pojawić się również na ich powierzchni. Efekt?

Ulubione buty nadają się tylko do wyrzucenia. Nowe modele tenisówek, odnajdziesz na stronie naszego partnera Mybaze.com/pl/trampki-i-tenisowki-damskie/. Kolejna kwestia to dobranie wyposażenia, które umożliwi łatwe przechowywanie odzieży i obuwia, jednocześnie dopasowując się do tak wymagającej przestrzeni, jaką jest poddasze. Jak znaleźć kompromis między funkcjonalnością a ustawnością? Strzałem w dziesiątkę jest zabudowa modułowa, która z powodzeniem zastąpi tradycyjne meble. Tego typu rozwiązanie daje ogromne możliwości dopasowywania wielkości i kształtów poszczególnych modułów do specyfiki danego wnętrza.


izolacje pianką demilec izolacje pianką purinova izolacje pianką basf izolacje pianką polychem izolacje pianką pcc prodex