Izolacja Kurników i Izolacje Przeciwskropleniowe

Odpowiednia temperatura i wilgotność powietrza to główne czynniki, które wpływają na zdrowy rozwój drobiu. Aby jednak móc zapewnić zwierzętom odpowiednie warunki wzrostu potrzebna jest fachowa termoizolacja kurników, w których przebywają. Jaki materiał najlepiej się do tego nadaje? Odpowiedź znajdziecie w tym tekście.

Poliuretan na wagę złota

Dotychczas stosowano różne metody izolacji kurników, ale żadna z nich nie może równać się ze stosunkowo nowym rozwiązaniem, jakim jest natryskowe nakładanie pianki PUR. Dzięki jej niesamowitym właściwościom możliwe jest utrzymanie odpowiedniego mikroklimatu, wilgotności oraz temperatury wewnątrz pomieszczenia hodowlanego. Dodatkowo termoizolacja przy pomocy piany PUR zapobiega zawilgoceniu ściółki i przekłada się na efektywność finansową hodowli.

Walka z wilgotnością

To właśnie ona jest głównym wrogiem każdego kurnika. Zwierzęta mieszkające w nieodpowiednio izolowanym kurniku są podatne na choroby zakaźne, pasożytnicze, zapalenia płuc itp. Na szczęście z pomocą pianki PUR, kwestia wilgotności nie będzie stanowić już problemu. Warto też wspomnieć o tym, że prawidłowo wykonana izolacja termiczna z wykorzystanie poliuretanu to gwarancja pozbycia się skropleń na poszczególnych elementach kurnika. Jest to bardzo ważne, ponieważ często to one są przyczyną pleśni i grzybów naściennych, które również zagrażają zdrowiu kur.

Jeżeli więc szukacie odpowiedniej metody do temroizlacji kurników, koniecznie zdecydujcie się na piankę poliuretanową. Jest ona łatwa w montażu i daje gwarancję stworzenia idealnych warunków rozwoju dla Waszych zwierząt.

Wycena izolacji pianką - Bez zobowiązań !

Wycena izolacji pianką - Bez zobowiązań !

Darmowa Wycena