Zdolność efektywnej szczelności oraz wysokie wartości oporu cieplnego R, izolacji natryskowych, pozytywnie wpływają na wydajność energetyczną budynków wszystkich rodzajów.
Izolacja natryskowa zamknięto komórkowa o średniej gęstości, przyczynia się ponadto do poprawy strukturalnej integralności ścian, a więc do wzmocnienia konstrukcji obiektu. Z kolei izolacja natryskowa otwartokomórkowa, o niskiej gęstości, korzystnie wpływa na wskaźniki przenikania dźwięków. Poza wydajnością konstrukcyjną i dźwiękową izolacja natryskowa znacząco podnosi również parametry energooszczędności różnych typów montażu.
Izolacja ścian z zastosowaniem izolacji natryskowych CIN zapewni Ci wyjątkowe efekty – kontrolę wilgoci, monolityczne bariery, warstwy drenujące i inną różną funkcjonalność, istotną w konstruowaniu trwałych, wzorcowych budowli.
Zastosowanie zewnętrzne / wewnętrzne
- Podczas jednej aplikacji mogą być nakładane wielokrotne, kontrolowane warstwy
- Zapewniony opór cieplny R o wartości do 7,4 na 2,54 cm (1 cal)
- Wysoka adhezja do drewna, metalu, betonu folii i innych podłoży budowlanych
- Zapewniona zgodność z wymogami obowiązujących norm, aprobat i oraz testów ogniowych
Izolacja akustyczna
Hałas z zewnątrz przedostaje się do Twojego domu najczęściej przez nieszczelności w kopercie budynku. Pianka natryskowa uszczelnia szczeliny, uniemożliwiając dźwiękom wędrowanie z powietrzem. Ponadto sama struktura otwartych komórek w pianie stanowi idealną zaporę dla niepożądanych dźwięków. Jak możesz zauważyć technologia ta przyczynia się nie tylko do obniżania Twoich rachunków za energię, ale również dostarcza o wiele więcej korzyści i powodów dla których wskazane staje się jej zastosowanie przy budowie lub modernizacji Twojego domu. Zacznij oszczędzać i żyć komfortowo już dzisiaj.