Ocieplenie poddasza pianką opinie.

Jak zawsze każda nowa technologia budzi liczne kontrowersje i pytanie. Tylko czy technologia  izolacji poddasza to nowość? Okazuje się , że nie . Technologia izolacji natryskowych sięga w Polsce jeśli chodzi o piany otwarto komórkowe roku 2008 kiedy to pojawiła się pierwsza piana otwarto komórkowa Sealection 500 firmy Demilec. Dlatego dla jednych to co jest nowością dla innych jest już codziennością.

Wieczna walka pomiędzy materiałami izolacyjnymi jest jednak faktem. Jest to niestety nie wojna na argumenty merytoryczne tylko próba wyolbrzymiania słabych punktów danego produktu, w porównaniu do innych.

Niestety nie ma materiałów idealnych. Tak samo jak można by było się zastanawiać nad  „niepalnością” materiałów włóknistych tak samo można zarzucać palność materiałom poliuretanowym.

Osobiście nie widziałem domu, który spłonął, a pozostała wełna (wata). Przy temperaturach występujących podczas pożaru temperatura zapłonu występuje tak samo w przypadku  wełny jak i poliuretanu.

Ludzie otaczając się materiałami palnymi takimi drewniana więźba dachowa, materiały syntetyczne, meble, itp odrzucają poliuretany ze względu na palność. Nie ma to absolutnie uzasadnienia wykluczenie materiału izolacyjnego  na podstawie jedynie tego parametru.

Dlatego wykonując ocieplenie poddasza pianką opinie nasze powinny być poparte wiedzą merytoryczną i sensownymi uzasadnieniami.

Niestety sterty bzdur jakie wypisywane są na forach internetowych przez „ekspertów” budowlanych czerpiących , źródło swojej z miesięczników o tematyce budowlanej gdzie na co drugiej stornie reklamowane są tylko i wyłącznie materiały włókniste (zmienia się tylko producent) powoduje, że trafiamy na nie sprawdzone informacje nie poparte wiedzą merytoryczną lecz tylko opinią tzw ” a ja gdzieś w internecie widziałem, widziałam, że to się pali , że więźba gnije, że to jest chemia” itd itp.

Wiedza oparta na stwierdzeniu ” gdzieś w internecie” lub tzw  „szwagier mówił że to jest niedobre” nie powinna wpływać na wybory potencjalnych inwestorów, gdyż decyzje o wyborach materiałów izolacyjnych to nie jednorazowe podjęcie decyzji lecz długofalowe konsekwencje.

Dlatego proponujemy stając przed wyborem materiału budowlanego zasięgać informacji u producentów lub w literaturze fachowej nie sugerując się opiniami nie mającymi swoich podstaw w praktyce.